Hediye Seçerken Kullanacağınız İpuçları

HEDİYE SEÇMENİN 5 İPUCU

Hediye seçerken öncelikle hediye vermek istediğiniz kişiyi biraz tanıyor olmanız gerekir. Bu kişiyle küçük sohbetlere girerek kişinin taleplerini gözlemlemeye çalışın. Bu kişiyi hangi yolla tanıdığınız da o kişiye almak istediğiniz hediyeye yön verebilir.

Örneğin, Bir iş arkadaşınıza ofiste çalışırken onu motive edeceğini düşündüğünüz bir hediye verebilirsiniz veya annenizi düşünün evde vakit geçiren biri ise ve mutfağı seviyorsa mutfakta işine yarayabilecek ürünler seçebilirsiniz.

Öncelikle bu seçimleri yapmadan bazı ip uçlarını göz önünde bulundurabilirsiniz.

1. Bu kişiye iletmek istediğiniz mesajı belirleyin. Örneğin yeni yaş kutlaması, yeni yaş kutlaması, yeni işinde başarılar veya yeni evinde mutluluklar, yeni anne oluşunu tebrik ederim, yeni mesleğini kutlarım gibi…

2. Almayı planladığınız ürünleri listeleyin.

3. Bu listeyi hediye almayı planladığınız kişinin çevresindeki kişilerle paylaşın. Onlar da bu kişinin çevresinde bulunduğu için belki bu konuda fikirleri size yardımcı olabilir.

4. Kişiye tek bir nesne ile hediye vermektense ona farklı deneyimler sunmayı tercih edebilirsiniz, örneğin; evinde huzurlu bir gün geçirmesini sağlayın, ona kahve keyfi yapabileceği bir ortam yaratın veya karşılıklı sohbet ederken birlikte mutlu olabileceğiniz deneyimler sunun.

5. Hediyenizin içerisine mutlaka duygularınızı ifade eden bir not kartı ekleyin.

İşte artık hediyenizi sunmak için hazırsınız. Sevginizi tek bir hediye ile değil birden çok anı bırakan bir hediye kutusu ile taçlandırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir